Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11.10.2013 obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Nauczyciela oraz ślubowanie klas I. Wszyscy uczniowie na czele z gronem pedagogicznym  pojawili się na sali gimnastycznej, w której odbywały się uroczystości.
    Na początku klasa II a zaprezentowała film pt. „Podstawówka vs. LO”, który w humorystyczny sposób przedstawiał, jak zmieniają się uczniowie i realia szkolne w wymienionych placówkach. Film uzupełniły piosenki  wykonane przez uczniów. Po projekcji  klasa w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyła nauczycielom życzenia i obdarowała kwiatami  z okazji ich święta.
    Następnym punktem programu było ślubowanie i pasowanie klas pierwszych. Klasa III t przygotowała dla „pierwszaków” krótki, lecz treściwy i bardzo śmieszny poradnik życia w szkole.
I tak upłynęło święto edukacji  w naszej szkole.

Maria Zembal, kl. IIa

Dzień Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia zorganizowana 14 października przez Zespół Szkół w Rabce-Zdroju na Dzień Edukacji Narodowej przebiegała dwuetapowo. W jej pierwszej części uczniowie liceum i technikum tradycyjnie, wręczając kwiaty, złożyli życzenia swym nauczycielom oraz zadedykowali  im krótki film zrealizowany z komediowym zacięciem  przez klasę IIt, a także zaprosili swoich belfrów do uczestnictwa w konkursie pod wzruszająco, w tych okolicznościach,  brzmiącym tytułem „Familiada”.
   Druga część spotkania przeznaczona była na przyjęcie w poczet uczniów szkoły nowych twarzy i  były to, w potocznym  nazewnictwie, ślubowanie  i otrzęsiny klas pierwszych. Zabawy  oraz konkursy mające wyłonić najsprytniejszych i najbardziej sympatycznych pierwszaków przygotowała klasa IIIa  i ona też czuwała nad całością przedsięwzięcia.
Zaangażowanym uczniom i ich wychowawcom dziękujemy za przygotowanie imprezy, i dołączamy się do składanych życzeń: niech ten rok szkolny okaże się czasem owocnym  sukcesy, a wszystkim uczniom oraz nauczycielom Zespołu Szkół przyniesie moc satysfakcji!

Dzień Edukacji Narodowej

W Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela, oczywiście 14 października,  grono pedagogiczne II Liceum Ogólnokształcącego w nagrodę za swoją pracę zaproszone zostało do szkoły na uroczystą Galę Róż, zorganizowaną przez uczniów III b. Z ich rąk nauczyciele odebrali kwiaty, będące podziękowaniem oraz swoistym wyróżnieniem.
   Druga część uroczystości skierowana została do pierwszoklasistów. Zanim przystąpiono do ślubowania, każda klasa musiała przejść przez sito trudnych pytań, na które w stanie był odpowiedzieć jedynie zaprzysięgły miłośnik naszej szkoły. W rezultacie komisja egzaminacyjna składająca się z gwiazd z klasy III a uhonorowała I b jako społeczność najbardziej zaangażowaną w życie szkoły. I w ten sposób obchody zakończono. Pozostałą część dnia wszyscy zainteresowani postanowili poświęcić świeżo spadłemu śniegowi.

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2007 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji Dnia  Edukacji Narodowej. Obchody tego dnia uświetnił apel  przygotowany przez klasę III c. Został on przedstawiony w postaci montażu muzyczno – poetyckiego z wykorzystaniem twórczości ks. Józefa Tischnera. Recytacja utworów ks. Tischnera w połączeniu z melodiami góralskimi nadała szczególny charakter i nastrój temu wystąpieniu. Dzięki temu nie był on tylko scenicznym przedstawieniem, ale także powodem do głębszego zastanowienia i refleksji. Ta uroczystość, była także okazją do złożenia podziękowań i życzeń przez Samorząd dla Grona Pedagogicznego, Dyrekcji oraz szczególnego Gościa obecnego pośród nas w tym dniu – Szanownej Pani Wizytator.